Fašank 2018

V sobotu 10.2.2018 se pod taktovkou Sboru dobrovolných hasičů v naší obci pořádal již po dvacáté šesté tradiční Fašank. Sraz všech účastníků a především masek byl ve 13:00 u hasičské zbrojnice, odkud jsme poté společným krokem vyšli na tradiční obchůzku po obci. Značný počet masek se do průvodu zapojil i následně během obchůzky, čímž se maskovaný průvod rozrostl do úctyhodné velikosti a společnými silami jsme tak navodili tu správnou originální fašankovou atmosféru. Fašankový průvod po celou dobu obchůzky doprovázela dechová hudba Topolanka. Při četných zastávkách drtivá většina našich spoluobčanů s úsměvem a dobrou náladou nabízela všem účastníkům průvodu bohaté občerstvení v podobě tradiční slivovice a neodmyslitelných fašankových dobrot jako jsou koblihy či boží milosti a dokonce jsme měli opět možnost ochutnat i pravé valašské frgály. Krom všech těchto dobrot občané štědře přispívali i finančně, za což jim patří naše vděčnost a slova díků. Zakončení obchůzky se konalo zhruba po 17. hodině v hospodě U Huberta, kde si všechny masky mohly po náročném a promrzlém pochodu vychutnat horký guláš. Ve 20:00 hod. byla ve stejné hospodě poté zahájena končinová zábava spojená s tancem a poslechem skupiny MADET a také s oblíbenou bohatou tombolou. Zároveň byla taktéž pro veřejnost otevřena naše hasičská zbrojnice, kde si návštěvníci mohli zakoupit např. guláš či klobásu a společně se pobavit nad šálkem dobré kávy, čaje či štamprlkou něčeho ostřejšího. Nejočekávanějším zlatým hřebem večerní zábavy bylo již tradičně půlnoční čtení hříchů, které nemohlo samozřejmě chybět ani letos.

Dovolujeme si konstatovat, že letošní ročník fašanku se vyvedl opět skvěle a k naprosté spokojenosti všech účastníků, bez kterých by ovšem nebyla vytvořena ta správná topolská fašanková atmosféra. Proto všem letošním účastníkům a návštěvníkům fašanku děkujeme za účast a dobrou náladu, kterou všichni k této jedinečné atmosféře bezesporu přispěli. A v neposlední řadě naše srdečné díky patří i štědrým sponzorům, kteří nám svými věcnými a finančními dary opět pomohli vytvořit bohatou a lákavou tombolu.

Za rok na viděnou se s Vámi všemi budou na fašanku opět těšit

Vaši HASIČI

SPONZOŘI AKCE:

Hospoda U Huberta
Zámečnictví Zdeněk Borusík
Josef Doležel plast s.r.o.
stolářství Vlastimil Bureš
autoservis Gajdošík
autolakovna Křen
Nedbálek Stanislav
Ponožky Rozsypálková
kadeřnictví Žišková
Ondřej Bureš
vodo-topo Mášek
spolek Mariášníků

Všem sponzorům tímto děkujeme.