Technika

DA 12 - L1Z

Dopravní automobil DA 12 Avia A30 je požární automobil, určený pro přepravu požárního družstva s příslušenstvím potřebným k provedení požárního zásahu z cizích zdrojů. Automobil je na podvozku Avia A30 licence francouzské firmy Renault-Saviem. Automobil se skládá z přední kabiny, ta je určená pro přepravu 3 osob (převážně strojník řídící automobil a velitel jednotky či družstva) a samostatné skříňové karoserie, kde je v přední části kabina pro mužstvo. Kabina je vytápěna nezávislým topením. Zbytek karoserie za kabinou mužstva je určeno pro uložení technických prostředků a příslušenství včetně motorové stříkačky PS 12. Na nádstavbě karoserie se nachází žebřík společně se savicemi pro motorou stříkačku. Taktéž se zde nacházejí přejezdové můstky a trhací hák. Vozidlo je připojeno na dobíjecí skříňku pro konzervaci a udržení akumulátorů ve vozidle a napojeno na rozvod vzduchu pro okamžitý výjezd bez zdržování se dofukování brzdové soustavy.

Rozměry vozidla
Délka:5 610 mm
Šířka:2 230 mm
Výška:2 265 mm

Hmotnost vozidla
Pohotovostní:4 350 kg
Užitečná:800 kg
Celková:5 150 kg

Podvozek
Typ:Avia A30
Výkon motoru:60 kW při 3000 ot/min
Objem palivové nádrže:70 l
Maximální rychlost:86 km/h

Výbava automobilu: Vozidlová radiostanice Motorola GM 360. Běžné požární příslušenství pro zdolávání požárů (hadice, spojky, armatury, proudnice atd.). Výbava pro odčerpávání vody, požáry komínů, likvidace bodavého hmyzu. Ve výbavě automobilu jsou taktéž dýchací přístroje Dräger PSS 3000, potřebná výbava pro předlékařskou první pomoc (obvazy, náplasti, škrtidla, krční límec dospělí - děti, páteřní deska, atd.). Základní technické prostředky pro práci ve výšce.