Aktuality ze života JSDH a SDH Topolná

Rok 2019

2.3. - Členové Sboru dobrovolných hasičů Topolná uspořádali končinovou zábavu s tradičním pochováváním basy. Ve 13:00 byly končiny zahájeny průvodem po obci, kterého se opět zúčastnilo spousta originálních masek. Průvod masek doprovázela dechová hudba Topolanka a občané měli pro účastníky průvodu připraveno bohaté občerstvení. Ukončení obchůzky proběhlo již tradičně v hospodě u Huberta, kde se všechny zúčastněné masky posilnili poctivým gulášem. Na stejném místě se od 20:00 uskutečnila večerní zábava spojená s tancem a poslechem a bohatou tombolou. Tímto ještě jednou děkujeme všem sponzorům za příspěvek do tomboly. Na hasičské zbrojnici bylo zároveň pro účastníky zábavy připraveno malé občerstvení. Vám všem, kteří jste si končinový den užili společně s námi, děkujeme za Vaši účast a vytvoření jedinečné fašankové atmosféry.

22.2. - Zástupci Sboru dobrovolných hasičů se účastnili ve večerních hodinách okrskové schůze konané v obci Částkov.

22.2. - Část členů naší jednotky absolvovala výcvik na polygonu na stanici HZS Zlínského kraje Valašské Klobouky. Uskutečnilo se tak 2 roky poté, co zde byli topolští nositelé dýchací techniky vyškoleni k používání vzduchového dýchacího přístroje. Současný výcvik se však od minulého lišil. Hasiči oděni do kompletního zásahového obleku nejdříve absolvovali zkušební fyzickou zátěž na posilovacích strojích a poté se přesunuli do neznámého prostoru, ve kterém byly nasimulovány překážky, které jsou běžné pro hasiče zasahující u mimořádné události. Hasič se ve dvojici s kolegou musel pohybovat ve stísněném prostoru, překonávat tyto překážky, a to vše za snížené viditelnosti. Prostřednictvím tohoto výcviku si hasiči osvojují spolupráci ve skupině, nacvičují si předávání povelů, upozorňování na překážky nebo si nacvičují vzájemnou výpomoc. Velký důraz je vždy kladen na nedělitelnost skupiny, a pokud nastane u některého hasiče komplikace, ovlivní to celou průzkumnou či zásahovou skupinu. Absolvovaný výcvik poskytnul členům naší jednotky mnoho zkušeností, a to jak fyzických tak psychických. Od provozovatele polygonu z řad HZS obdrželi členové jednotky taktéž praktické rady navíc, které budou bezesporu realizovat a využívat při případných zásazích. Výcvik na polygonu společně s topolskou jednotkou absolvovali i členové jednotky SDH Spytihněv.

9.2. - Proběhla zkouška funkčnosti všech agregátů a technických prostředků.

25.1. - Sbor dobrovolných hasičů uspořádal výroční valnou hromadu. Za přítomnosti starosty obce Topolná byly připomenuty činnosti hasičů v roce 2018 a schválen plán práce na rok 2019.

18.1. - Proběhlo školení členů zásahové jednotky na téma předlékařská první pomoc.

6.1. - Hasiči provedli zkoušku všech agregátů ve výbavě jednotky.