Dotace Zlínského kraje pro hasiče

Výjezdová jednotka obce Topolná získala nové vybavení. Díky dotaci Zlínského kraje na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů v obcích, obec svým hasičům pořídila nové přetlakové dýchací přístroje značky Dräger, přenosnou analogovou radiostanici Motorola a čtyřdílný záchranný a zásahový žebřík.

Dýchací přístroje Dräger PSS 4000 s maskou Panorama Nova

Celkové náklady na pořízení nového vybavení se vyšplhaly téměř k 100 tisíc Kč, kdy 70% této částky pokryla již zmíněná dotace z rozpočtu Zlínského kraje a zbytek, tedy 30% nákladů, uhradila obec Topolná. Výbava jednotky se rozšířila o dva kusy přetlakových dýchacích přístrojů Dräger PSS 4000, které doplňují početní stav těchto prostředků již pro kompletní výjezdové družstvo v počtu 1+5. Nyní používáme nižší model dýchacího přístroje, konkrétně Dräger PSS 3000. Novější model se od staršího liší jen lepším polstrováním popruhů a ocelovými oky, které slouží k zajištění další potřebné výbavy hasiče. Jinak je tento typ shodný s již používanými přístroji v jednotce.

Radiostanice Motorola DP1400Záchranný a zásahový žebřík

Dále se výbava rozšířila o přenosnou analogovou radiostanici MOTOROLA DP1400, která zvyšuje současný počet radiostanic na 4 kusy a primárně bude určena pro velitele jednotky u zásahu. Posledním pořízeným prostředkem je čtyřdílný záchranný a zásahový žebřík, který nahrazuje již nevyhovující používaný hliníkový dvoudílný žebřík, jenž má své nejlepší léta za sebou. Výhodou nového žebříku je jeho výrazně nižší váha a lepší manipulace v prostoru. Díky čtyřem jednotlivým dílům, které lze do sebe zasunout, je možné se dostat až do výšky 8 metrů. To vše i v úzkém nebo stísněném prostoru.

Děkujeme Zlínskému kraji a obci Topolná za vyčlenění výše uvedené finanční částky na pořízení těchto nových technických prostředků, jenž zkvalitní výcvik naší jednotky a práci u zásahu.